AOC Juvenile Standard

On 20.11.2015 in Multiversum Schwechat.

Juv. Standard

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Hermann Goetz - Wien
Scrutineer(s): ÖTSV-Rechenteam -

Adjudicators
B: 
T: 
V: 
W: 
AA: 
AE: 
AJ: 
AL: 
AP: 
AX: 
BA: 
Kurt Dvorak - Austria 
Branko Bohak - Slovenia 
Marek Chojnacki - Poland 
Ilya Danilov - Russian Federation 
Zdenek Fencak - Czech Republic 
Giedrius Januskevicius - Lithuania 
Petre Mihai - Romania 
Sandra Mosa - France 
Per Palmgren - Sweden 
Wilfried Scheible - Germany 
Erich Staeldi - Switzerland 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 512 Nikita Nikitin / Natalia Moraru Moldova
2. 534 Danila Zhuravlev / Diana Khmelnitskaya Russian Federation
3. 505 Ron Dobrjanski-Piirsalu / Sofia Tshizhova Estonia
4. 523 Tomasz Ruszkowski / Julia Mozdyniewicz Poland
5. 538 Vadana Rares Emanuel / Neculae Maria Tea Romania
6. 515 Nikita Pavlov / Taisia Malakhova Russian Federation
7. 502 Alexandr Andronnikov / Irina Martiusheva Russian Federation
8.-9. 516 Mario Piirsalu / Linda Rebane Estonia
8.-9. 533 Maxim Zhilenkov / Arina Molochnikova Kazakhstan
10. 537 Paslaru Eduard Victor / Mihalache Maria Georgiana Romania
11. 532 Zaharia Razvan / Tarzianu Ana Maria Romania
12. 518 Artemijs Plakitins / Anastasija Lecebrina Latvia
13. 514 Pasoveanu Vlad Cristian / Marambei Daria Romania
14. 526 Simion Stefan / Ionescu Maria Romania
15. 501 Denis Adzhima / Kamila Rakhimova Russian Federation
16. 527 Mateusz Stawowy / Sara Silva Poland
17.-18. 525 Alexey Shcheglov / Yana Vaskovskay Kazakhstan
17.-18. 535 Constantin Rares Dan / Popa Jasmine Mihaela Romania
19. 531 Tilo Wiese / Jale Zinser Switzerland
20.-21. 521 Wladislaw Riedinger / Angelina Bar Germany
20.-21. 529 Utku Ovunc Unlu / Ipek Ozyigit Turkey
22. 508 Boris Kitaygorodsky / Svetlana Achapkina Russian Federation
23. 517 Hubert Piotrowski / Aleksandra Kowalska Poland
24. 528 Mihai Ungureanu / Daria Crasiuc Moldova
25. 503 Belucz Levente Zoltan / Farkas Greta Eva Hungary
26.-27. 504 Saulenis Cesnauskas / Eiginte Cesnauskaite Lithuania
26.-27. 522 Stepan Rotar / Alina Yurova Ukraine
28. 536 Nichita Lupusor / Zlata Goldaevici Moldova
29. 511 Jan Nemarnik / Nika Karacic Croatia
30. 520 Pusch Kevin / Albert Emma Hungary
31. 513 Daniel Oremus / Nadiia Kaniuk Ukraine
32. 510 Aleksa Mladenovic / Sofija Jonjevic Serbia
33. 524 Serenyi Barnabas / Varga Liza Hungary

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0c.