AOC Junior II Standard

On 19.11.2016 in Multiversum Schwechat.

Jun.II Standard

Officials
Master of Ceremony: -
Chairman: Ivo Münster - Germany
Scrutineer(s): ÖTSV-Rechenteam - Austria

Adjudicators
A: 
Q: 
U: 
W: 
Y: 
AD: 
AK: 
AL: 
AP: 
AV: 
AZ: 
Eugen Brenner - Austria 
Alenka Bohak - Slovenia 
Edita Daniute - Lithuania 
Jana Fencak - Czech Republic 
Davide Gabusi - Italy 
Harry Körner - Germany 
Oleg Petrovskyy - Ukraine 
Thierry Prevel - France 
Sandor Zoltan - Hungary 
Manfred Stiglitz - England 
Cornelis Van der Stroet - Netherlands 

Competition Listing
Place No. Couple Country
1. 430 Nasretdinov, Artem / Semashko, Elizaveta Russland
2. 409 Cimbir, Dragos / Rotaru, Beatricia Moldawien
3. 446 Zorin, Andrey / Poliushkina, Veronika Russian Federation
4. 416 Kivisaar, Kris-Jarlet / Lootus, Maria-Elisabeth Estland
5. 419 Kolotukhin, Nikita / Dobriakova, Elizaveta Russland
6. 413 Gromoglasov, Nikolay / Plastinina, Anastasia Russland
7. 429 Mueller, Daniel / Gommer, Anna Deutschland
8. 406 Cazacu, Stefan / Balan, Tatiana Moldawien
9.-10. 421 Laba, Nikita / Makarenko, Marina Russland
9.-10. 426 Lvov, Kirill / Spiridonova, Maria Russland
11. 432 Nikolaev, Egor / Bortnikova, Arina Russland
12. 442 Eremeev, Danil / Golitsyna, Anastasia Russland
13. 411 Esayan, Artem / Kormyshenkova, Anna Russian Federation
14. 414 Holm, Leho / Lutter, Marleen Estland
15. 444 Krupa, Matthew / Billings, Nicole Polen
16.-17. 405 Bykovsky, Sergey / Pustovalova, Julia Russland
16.-17. 423 Lillenberk, Kert / Loopere, Marie Estland
18. 404 Bugaev, Nikita / Levchenko, Violetta Russland
19. 402 Boldojan, Lucian Constantin / Dinca, Roxana Maria Rumänien
20. 440 Shershun, Nazarii / Ausheva, Anastasiia Ukraine
21. 401 Andrei, Petcu / Bianca, Buzuleac Rumänien
22. 412 Filipchuk, Ivan / Ganska, Evelina Ukraine
23. 436 Sagadi, Rustem / Kargabaeva, Alua Kasachstan
24. 427 Marita, Ciprian Petre / Bumba, Oana Tamara Rumänien
25. 439 Seretin, Patrik / Pilic, Ema Kroatien
26. 428 Melnyk, Maksym / Vodopianova, Yeva Ukraine
27.-28. 403 Brajinovic, Emanuel / Kiselev, Viktoria Deutschland
27.-28. 418 Kochetov, Semen / Oleshko, Tatiana Russland
29. 424 Losiev, Vladyslav / Yuvko, Olesia Ukraine
30.-31. 434 Pop, Andrei-Gabriel / Lupse, Melissa-Adysa Österreich
30.-31. 438 Schaz, Juergen / Mariankowska, Natalia Deutschland
32.-33. 437 Savov, Boris / Siva, Emma Slowakei
32.-33. 443 Urban, Istvan / Urban, Lilla Ungarn
34. 447 Gudovskiy, Georgy / Shaymayrdyanova, Kamilla Russian Federation
35. 408 Chuprinin, Volodymyr / Sarukhanian, Karyna Ukraine
36. 420 Kyrstia, Andrii / Mintenko, Bozhena Ukraine
37. 407 Chomej, Max / Scharton, Nicole Deutschland
38. 433 Pinekenstein, Dimitri / Holwerda, Anastasia Deutschland

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.3.