AOC Junior I Standard
On 19.11.2016 in Multiversum Schwechat.Jun.I Standard
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 26 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 507 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 |
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
2 0 0 0 2 0 4 3 3 0 2 |
5 5 5 4 5 5 5 5 3 5 4 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 1 1 3 5 0 2 1 4 3 4 |
5 5 5 3 5 4 4 3 3 2 5 |
5 5 3 5 3 3 4 4 3 5 2 |
3 5 0 2 0 0 4 0 2 5 5 |
0 0 0 1 0 0 0 0 4 1 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 3 4 5 |
2 2 1 3 1 0 2 4 4 2 2 |
4 1 4 3 0 2 2 1 3 5 4 |
1 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 |
1 1 0 1 0 0 0 0 2 0 0 |
5 0 4 0 2 1 1 4 5 3 2 |
4 5 5 5 5 5 5 4 3 5 5 |
Result of 1st round | 16 | 51 | 55 | 24 | 44 | 42 | 26 | 6 | 52 | 23 | 29 | 3 | 5 | 27 | 51 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
2 0 5 1 5 1 5 5 2 1 1 |
0 0 2 4 5 2 0 1 1 2 5 |
5 5 1 5 3 5 5 1 3 5 5 |
0 0 0 0 1 2 0 2 1 3 0 |
5 4 2 5 0 0 3 5 3 2 5 |
0 2 1 0 0 1 4 0 3 2 0 |
5 0 2 1 0 1 0 0 3 0 0 |
||||||||
Result of redance | 28 | 22 | 43 | 9 | 34 | 13 | 12 | ||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
0 0 0 0 0 0 5 5 3 0 0 |
5 5 5 3 5 5 3 5 3 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 1 3 4 4 5 5 |
4 5 5 5 3 0 5 1 0 0 5 |
4 2 0 5 1 3 3 2 4 3 1 |
5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 |
1 2 0 0 0 0 0 0 5 0 0 |
0 4 4 2 3 3 1 0 2 3 5 |
1 0 5 2 2 0 0 0 2 2 1 |
5 5 4 5 4 3 5 5 3 5 5 |
||||
Result of 2nd round | 13 | 49 | 55 | 47 | 33 | 28 | 54 | 8 | 27 | 15 | 49 | ||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
5 4 2 0 4 4 5 5 3 3 1 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 5 4 3 3 1 1 2 5 2 4 |
1 1 0 5 0 0 0 0 1 0 4 |
0 0 0 0 0 0 0 0 3 3 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 3 5 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 |
1 1 2 0 1 0 1 3 1 0 2 |
|||||||
Result of 3rd round | 36 | 55 | 33 | 12 | 6 | 53 | 1 | 12 | |||||||
Qualified for final | X | X | X | X | |||||||||||
Result of final | 21,0 | 9,0 | 24,0 | 6,0 | |||||||||||
Start number | 501 | 502 | 503 | 504 | 505 | 507 | 509 | 510 | 511 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 |
Place from Place to |
17 18 |
4 |
2 |
22 |
5 |
9 10 |
11 |
26 |
1 |
19 |
12 |
24 |
25 |
16 |
9 10 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 26 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 525 | 526 | 527 | 529 | 530 | 531 | ||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
1 4 2 4 5 5 2 5 2 1 1 |
0 1 0 1 5 5 0 5 1 1 0 |
4 5 5 5 2 5 4 5 3 3 4 |
0 0 1 1 0 4 2 0 2 0 0 |
5 5 5 5 5 5 5 4 3 3 5 |
4 5 5 4 2 4 3 0 4 5 3 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 5 5 2 1 3 4 3 5 5 |
0 0 2 0 5 3 2 3 1 0 4 |
0 0 1 0 1 3 0 0 1 2 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 3 5 3 |
||||
Result of 1st round | 32 | 19 | 45 | 10 | 50 | 39 | 55 | 42 | 20 | 8 | 51 | ||||
Qualified for redance | X | X | X | X | |||||||||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
4 5 4 4 5 5 1 5 2 4 0 |
0 5 2 0 1 2 4 1 3 1 0 |
0 4 2 2 5 2 2 3 1 1 5 |
4 0 4 3 0 4 1 2 3 4 4 |
|||||||||||
Result of redance | 39 | 19 | 27 | 29 | |||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
2 0 0 0 5 3 1 5 2 4 0 |
0 0 0 0 1 5 0 5 2 0 0 |
2 1 0 4 2 4 3 5 3 0 2 |
5 5 4 3 5 5 4 3 3 4 4 |
4 4 3 0 0 3 2 0 2 4 2 |
5 5 5 5 5 4 5 5 4 5 5 |
3 2 5 5 4 5 5 1 4 5 5 |
0 0 0 1 0 1 0 0 1 0 0 |
4 5 5 5 5 5 5 4 4 5 5 |
||||||
Result of 2nd round | 22 | 13 | 26 | 45 | 24 | 53 | 44 | 3 | 52 | ||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | |||||||||||
I) Johannes Sporer M) Juris Arajs R) Pietro Braga T) Marek Chojnacki Z) Svetlana Gozun AB) Galina Gulay AC) Illes Valentin AN) Sergey Dorogovtsev AR) Wilfried Scheible AT) Milan Spanik BH) Branko Bohak |
2 1 1 1 5 5 1 0 1 0 0 |
5 5 5 5 2 4 3 1 1 3 3 |
0 0 2 4 0 2 5 5 3 4 5 |
3 3 4 2 5 4 4 4 3 5 1 |
|||||||||||
Result of 3rd round | 17 | 37 | 30 | 38 | |||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 26,0 | 19,0 | |||||||||||||
Start number | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 525 | 526 | 527 | 529 | 530 | 531 | ||||
Place from Place to |
15 |
17 18 |
13 |
23 |
8 |
14 |
6 |
7 |
21 |
20 |
3 |
|
|
|
|
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.3.