AOC Junior I Latin

On 18.11.2016 in Multiversum Schwechat.

Jun.I Latin

Table of Results
No. of participants: 34 Start number
Adjudicators 401 402 403 404 405 406 407 410 412 413 414 415 416 417 418
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
2
5
4
3
2
5
4
2
5
3
2
5
5
4
4
1
5
4
4
4
3
4
2
3
5
1
0
3
5
5
5
4
3
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
1
3
5
5
2
0
3
3
5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
5
4
3
5
3
3
4
2
3
5
4
5
5
1
5
4
2
0
2
4
1
5
5
5
0
0
1
3
3
0
2
0
1
0
0
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
2
0
1
0
1
2
1
0
2
0
0
1
0
1
2
5
3
0
0
2
1
1
0
0
4
2
2
3
1
1
2
2
3
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
5
3
2
2
3
3
3
3
3
4
Result of 1st round 37 43 36 54 36 52 42 34 10 53 9 16 20 3 34
Qualified for redance                 X   X X X X  
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
                0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
  1
1
3
0
2
3
3
0
2
1
2
3
0
1
2
3
1
2
5
3
1
5
0
0
5
0
1
4
2
0
1
0
1
2
0
0
3
0
0
0
0
0
0
1
 
Result of redance                 3   18 26 14 6  
Qualified for 2nd round X X X X X X X X   X         X
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
1
0
4
1
1
5
2
0
3
1
2
3
5
1
4
3
5
5
5
2
3
4
1
5
5
3
4
2
5
5
5
5
1
4
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
4
2
0
1
5
1
0
0
0
1
2
2
5
5
1
5
5
5
5
3
5
4
2
1
2
3
5
2
1
5
2
3
2
1
2
2
0
0
0
0
0
5
5
5
  5
5
5
5
5
4
4
5
5
4
5
        3
2
0
3
0
0
1
1
3
4
4
Result of 2nd round 20 40 41 53 16 45 28 20   52         21
Qualified for 3rd round   X X X   X X     X          
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
  4
5
2
2
0
5
4
5
2
3
4
0
2
2
0
4
0
5
5
5
4
0
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
  1
5
5
1
4
5
5
5
0
0
1
0
0
0
0
2
0
0
0
0
2
2
    5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
         
Result of 3rd round   36 27 53   32 6     55          
Qualified for final   X X X   X       X          
Result of final   18,0 24,0 5,0   18,0       10,0          
Start number 401 402 403 404 405 406 407 410 412 413 414 415 416 417 418
Place from
Place to
16
17
4
 
5
 
1
 
18
19
3
 
12
 
16
17
32
 
2
 
26
 
25
 
28
 
31
 
15
 

Table of Results
No. of participants: 34 Start number
Adjudicators 419 421 422 423 424 425 427 428 430 431 433 434 435 437 438
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
1
0
0
0
2
1
0
1
1
0
0
3
2
2
5
2
2
4
3
2
4
5
1
1
1
2
4
0
2
0
1
1
2
0
2
0
4
4
1
0
2
0
0
0
0
0
1
1
0
1
0
1
0
0
0
5
5
5
4
4
3
3
3
2
5
5
4
4
5
4
5
4
5
4
4
5
5
1
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
3
4
3
1
2
2
3
5
3
2
0
5
5
5
5
5
5
5
2
3
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
3
2
1
2
1
4
1
3
0
1
3
5
3
1
3
5
4
4
4
3
3
0
2
3
5
1
2
5
0
1
2
4
5
2
4
3
3
2
5
4
4
3
Result of 1st round 6 34 15 13 4 44 49 2 28 50 0 20 36 24 39
Qualified for redance X   X X X     X X   X X   X  
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
1
0
2
1
0
0
0
0
2
0
1
  1
4
0
0
3
1
2
0
0
0
4
2
5
1
4
0
1
1
4
5
4
4
1
0
0
2
4
0
1
0
0
0
0
    0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
0
1
4
2
0
4
4
5
5
4
5
2
  0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
4
2
1
3
1
4
4
1
2
5
0
  4
5
4
2
3
3
3
5
1
5
3
 
Result of redance 7   15 31 8     2 36   1 27   38  
Qualified for 2nd round   X   X   X X   X X   X X X X
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
  1
0
1
0
1
3
4
0
2
1
3
  0
1
0
3
0
1
0
0
0
0
0
  3
5
5
5
5
2
2
5
3
5
4
5
2
1
5
5
4
5
3
1
5
5
  3
0
1
0
1
0
0
0
2
1
0
2
5
5
5
5
4
3
5
1
5
3
  1
0
0
2
0
0
0
1
1
0
0
0
4
5
1
0
2
1
4
4
0
1
2
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
3
0
0
4
2
0
5
5
3
1
1
Result of 2nd round   16   5   44 41   8 43   5 22 3 24
Qualified for 3rd round           X X     X          
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
          0
1
3
0
3
0
1
2
1
1
1
3
0
0
5
5
2
3
1
1
5
5
    4
3
1
3
2
0
0
4
1
4
2
         
Result of 3rd round           13 30     24          
Qualified for final             X                
Result of final             30,0                
Start number 419 421 422 423 424 425 427 428 430 431 433 434 435 437 438
Place from
Place to
30
 
18
19
27
 
22
23
29
 
10
 
6
 
33
 
20
 
8
 
34
 
22
23
14
 
24
 
13
 

Table of Results
No. of participants: 34 Start number
Adjudicators 439 440 441 442                      
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
2
5
2
3
3
5
3
5
5
5
5
5
1
5
4
4
5
5
4
2
4
5
3
1
1
3
3
2
2
5
2
1
1
5
5
3
4
2
2
4
1
5
2
3
                     
Result of 1st round 43 44 24 36                      
Qualified for redance     X                        
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
    5
4
5
5
4
3
2
5
4
4
2
                       
Result of redance     43                        
Qualified for 2nd round X X X X                      
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
3
5
4
4
3
5
3
1
3
2
5
5
1
5
0
5
5
4
1
3
4
1
1
0
0
0
0
1
0
4
0
0
0
5
5
4
5
0
4
5
0
4
0
3
                     
Result of 2nd round 38 34 6 35                      
Qualified for 3rd round X X   X                      
J) Peter Steinerberger
N) Dejan Barac
W) Jana Fencak
AA) Karen Gutierrez
AB) Galina Gulay
AC) Illes, Valentin
AN) Sergey Dorogovtsev
AU) Erich Staeldi
AV) Manfred Stiglitz
AZ) Cornelis Van der Stroet
BE) Hubert De Maesschalck
3
4
2
5
0
3
0
0
5
0
3
5
0
4
1
0
5
2
0
0
0
2
  0
0
1
3
0
0
0
0
5
1
0
                     
Result of 3rd round 25 19   10                      
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 439 440 441 442                      
Place from
Place to
7
 
9
 
21
 
11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.3.