AOC Rising Star Standard
On 22.11.2015 in Multiversum Schwechat.Adults RS Standard
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 62 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 |
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 5 5 5 5 5 5 3 5 3 |
5 0 1 0 3 0 3 1 2 3 2 |
5 5 4 5 5 5 5 5 4 5 4 |
4 5 3 5 3 4 1 5 5 5 1 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 4 5 5 5 3 5 3 4 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
1 2 2 1 4 0 5 2 4 3 1 |
3 5 3 2 4 5 4 5 2 5 3 |
2 3 1 4 1 3 0 1 4 3 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 |
2 1 0 1 1 0 2 0 2 2 1 |
Result of 1st round | 55 | 50 | 20 | 52 | 41 | 55 | 55 | 55 | 48 | 55 | 25 | 41 | 27 | 54 | 12 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
3 5 5 5 5 5 3 4 3 4 1 |
3 5 4 3 4 3 5 5 1 5 4 |
5 0 0 0 0 0 0 2 3 3 3 |
0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 |
2 0 3 3 2 5 1 1 2 0 1 |
4 4 1 2 1 1 3 4 0 3 3 |
4 5 4 5 1 5 5 4 3 4 2 |
5 1 5 5 4 5 0 0 4 5 4 |
3 0 1 1 5 5 5 4 5 5 1 |
1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 |
|||
Result of 2nd round | 43 | 42 | 16 | 2 | 20 | 26 | 42 | 38 | 35 | 2 | 1 | 1 | |||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
1 5 4 5 5 4 1 4 0 2 1 |
3 5 5 0 3 0 5 2 1 4 4 |
2 5 1 2 0 4 0 2 0 4 1 |
1 0 5 0 2 4 0 0 0 4 2 |
0 0 0 0 5 5 0 0 2 1 0 |
||||||||||
Result of 3rd round | 32 | 32 | 21 | 18 | 13 | ||||||||||
Qualified for 4th round | X | X | |||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
4 2 4 5 5 4 0 0 4 0 0 |
2 5 5 0 2 3 1 0 1 5 5 |
|||||||||||||
Result of 4th round | 28 | 29 | |||||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 21,0 | 16,0 | |||||||||||||
Start number | 502 | 503 | 504 | 505 | 506 | 507 | 508 | 509 | 510 | 512 | 513 | 514 | 515 | 516 | 517 |
Place from Place to |
4 |
3 |
53 |
33 |
42 45 |
30 |
27 28 |
18 |
19 |
24 |
50 |
42 45 |
46 48 |
46 48 |
58 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 62 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | 531 | 532 | 533 |
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
3 3 3 3 0 3 4 2 3 4 3 |
1 0 2 0 1 2 2 2 3 1 1 |
4 0 1 0 3 2 2 0 1 2 3 |
5 5 4 5 5 4 5 5 5 4 5 |
5 5 4 5 5 5 5 5 4 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 |
4 5 5 5 5 5 4 5 5 2 5 |
1 1 1 2 2 4 3 4 1 4 4 |
5 5 5 5 5 5 5 5 3 5 5 |
3 5 5 5 5 5 5 5 3 5 5 |
4 4 5 5 5 5 5 5 5 2 5 |
4 5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 |
Result of 1st round | 31 | 15 | 18 | 52 | 53 | 54 | 54 | 50 | 27 | 53 | 51 | 50 | 53 | 54 | 54 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 |
0 5 1 0 0 0 3 0 3 2 1 |
5 0 5 5 3 5 4 4 4 5 4 |
2 5 5 5 5 0 4 5 5 4 5 |
3 4 5 1 5 4 5 4 1 5 3 |
4 4 5 3 4 3 5 5 5 2 3 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 |
3 3 5 5 4 1 3 4 0 1 2 |
4 5 5 5 5 3 4 5 5 5 4 |
1 0 0 2 0 2 0 0 0 2 3 |
2 5 5 3 5 5 2 5 5 4 3 |
5 5 5 5 4 5 5 5 4 5 3 |
5 5 0 5 4 1 4 1 4 1 4 |
||
Result of 2nd round | 2 | 15 | 44 | 45 | 40 | 43 | 4 | 31 | 50 | 10 | 44 | 51 | 34 | ||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
5 0 4 5 0 4 2 4 1 3 3 |
2 1 5 5 5 0 2 0 5 4 5 |
1 1 1 0 0 0 3 4 1 4 1 |
0 0 0 0 5 0 0 4 5 0 1 |
4 3 3 4 5 4 2 3 4 1 2 |
2 5 1 1 4 1 2 5 5 1 3 |
4 0 0 4 4 3 0 5 5 2 4 |
5 5 0 5 0 0 3 0 4 0 2 |
|||||||
Result of 3rd round | 31 | 34 | 16 | 15 | 35 | 30 | 31 | 24 | |||||||
Qualified for 4th round | X | X | X | X | X | ||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
5 2 2 5 0 5 4 0 0 5 5 |
1 0 3 5 5 0 2 0 5 3 4 |
3 0 1 2 5 4 3 0 2 3 1 |
0 5 0 0 4 0 5 5 5 0 0 |
2 0 4 0 2 3 0 5 2 1 5 |
||||||||||
Result of 4th round | 33 | 28 | 24 | 24 | 24 | ||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 8,0 | 21,0 | |||||||||||||
Start number | 518 | 519 | 520 | 521 | 522 | 523 | 524 | 525 | 526 | 527 | 528 | 529 | 531 | 532 | 533 |
Place from Place to |
42 45 |
57 |
56 |
34 |
1 |
5 |
21 |
22 |
40 41 |
26 |
8 11 |
38 |
8 11 |
8 11 |
16 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 62 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | 542 | 543 | 546 | 547 | 548 | 549 | 550 |
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
0 4 4 0 5 0 2 0 4 0 0 |
3 0 2 0 0 0 0 0 1 1 1 |
5 5 4 5 5 5 5 4 5 4 4 |
3 5 5 5 3 5 5 5 4 2 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 |
5 5 5 5 2 5 5 5 5 5 4 |
5 5 5 5 4 5 5 5 4 5 2 |
5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 3 |
4 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 |
4 1 2 1 0 0 1 2 3 1 4 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 5 3 5 5 5 5 5 4 3 5 |
4 5 5 5 5 5 4 5 5 4 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 5 5 5 5 4 5 5 5 4 |
Result of 1st round | 19 | 8 | 51 | 47 | 3 | 51 | 50 | 52 | 5 | 19 | 55 | 48 | 52 | 55 | 52 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
1 5 2 1 0 2 1 4 3 3 4 |
0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 |
5 0 1 0 1 0 2 0 4 2 2 |
5 5 0 0 0 0 1 0 0 0 2 |
3 5 5 2 4 4 5 5 5 4 5 |
1 5 2 5 1 3 4 5 5 2 4 |
1 0 1 1 0 0 0 0 1 0 0 |
4 4 1 5 3 4 2 5 5 1 2 |
0 5 2 5 5 2 3 5 1 2 4 |
3 5 5 5 5 5 5 4 5 5 3 |
|||||
Result of 2nd round | 26 | 2 | 17 | 13 | 47 | 37 | 4 | 36 | 34 | 50 | |||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
4 5 5 4 4 3 5 5 1 3 3 |
0 0 0 5 0 1 1 1 2 0 2 |
1 4 0 5 0 3 4 0 5 2 1 |
2 2 0 2 0 0 1 2 0 2 3 |
5 4 4 4 2 5 3 4 0 5 4 |
||||||||||
Result of 3rd round | 42 | 12 | 25 | 14 | 40 | ||||||||||
Qualified for 4th round | X | X | |||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
3 5 0 4 0 4 5 5 0 1 0 |
5 1 4 2 3 5 5 5 1 5 4 |
|||||||||||||
Result of 4th round | 27 | 40 | |||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 11,0 | ||||||||||||||
Start number | 534 | 535 | 536 | 537 | 538 | 539 | 540 | 541 | 542 | 543 | 546 | 547 | 548 | 549 | 550 |
Place from Place to |
54 55 |
59 |
27 28 |
42 45 |
62 |
31 32 |
35 |
7 |
60 61 |
54 55 |
25 |
40 41 |
14 15 |
23 |
2 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 62 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 551 | 552 | 553 | 554 | 555 | 556 | 557 | 558 | 559 | 560 | 561 | 562 | 566 | 567 | 568 |
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
2 0 4 5 0 1 3 2 4 2 5 |
5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 |
2 1 3 1 0 4 2 0 1 5 2 |
5 4 5 5 5 4 5 5 5 4 5 |
3 2 0 1 4 1 2 1 5 1 2 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
1 0 0 0 1 0 0 0 2 0 1 |
2 5 5 4 4 5 5 5 3 5 5 |
4 5 5 5 5 3 2 5 4 2 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
4 5 5 5 5 5 5 5 3 5 5 |
Result of 1st round | 55 | 28 | 54 | 21 | 52 | 22 | 54 | 54 | 55 | 5 | 48 | 45 | 55 | 55 | 52 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
3 5 4 5 4 3 5 5 5 4 3 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 4 3 1 2 4 3 3 5 5 4 |
5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 |
5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 2 |
3 0 5 4 2 1 3 1 0 3 3 |
2 1 3 5 5 5 5 3 4 4 2 |
0 2 1 0 1 4 1 1 1 0 1 |
0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
3 3 4 2 4 5 5 2 4 4 4 |
3 5 5 3 4 5 4 5 2 4 5 |
3 0 5 2 5 4 5 3 4 4 4 |
|||
Result of 2nd round | 46 | 0 | 39 | 7 | 51 | 25 | 39 | 12 | 1 | 40 | 45 | 39 | |||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
2 1 2 5 2 0 5 5 4 3 2 |
3 5 2 0 0 0 3 4 5 5 4 |
4 4 5 2 5 5 3 5 1 4 4 |
4 0 3 1 5 5 4 1 0 0 0 |
2 0 1 0 4 3 3 0 4 5 3 |
3 5 5 1 0 4 3 0 1 1 3 |
0 0 4 0 0 2 5 0 4 0 2 |
||||||||
Result of 3rd round | 31 | 31 | 42 | 23 | 25 | 26 | 17 | ||||||||
Qualified for 4th round | X | X | X | ||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
3 5 2 5 0 0 5 5 5 0 0 |
0 5 0 0 0 0 0 0 5 5 4 |
2 0 5 2 4 2 0 5 0 2 2 |
||||||||||||
Result of 4th round | 30 | 19 | 24 | ||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 28,0 | ||||||||||||||
Start number | 551 | 552 | 553 | 554 | 555 | 556 | 557 | 558 | 559 | 560 | 561 | 562 | 566 | 567 | 568 |
Place from Place to |
6 |
49 |
12 |
52 |
39 |
51 |
8 11 |
29 |
17 |
60 61 |
36 37 |
46 48 |
14 15 |
13 |
20 |
Table of Results | |||||||||||||||
No. of participants: 62 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 569 | 570 | |||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 4 3 4 5 |
|||||||||||||
Result of 1st round | 53 | 51 | |||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | |||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
0 0 1 0 3 0 0 2 2 2 2 |
0 0 1 5 5 5 0 0 1 0 0 |
|||||||||||||
Result of 2nd round | 12 | 17 | |||||||||||||
Qualified for 3rd round | |||||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
|||||||||||||||
Result of 3rd round | |||||||||||||||
Qualified for 4th round | |||||||||||||||
E) Helmut Hanke N) Ojars Bacis O) Katarina Baluchova T) Branko Bohak W) Ilya Danilov AB) Elena Gozun AH) Harry Koerner AP) Per Palmgren AV) Harry Raiend BD) Tay Gladys BG) Wang Andy |
|||||||||||||||
Result of 4th round | |||||||||||||||
Qualified for final | |||||||||||||||
Result of final | |||||||||||||||
Start number | 569 | 570 | |||||||||||||
Place from Place to |
36 37 |
31 32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0c.