49. Wiener Walzer-Konkurrenz
On 20.11.2015 in Multiversum Schwechat.Adults V.Waltz
Officials | |
Master of Ceremony: | - |
Chairman: | Michael Herdlitzka - Austria |
Scrutineer(s): |
ÖTSV-Rechenteam - |
Adjudicators | |
D: F: G: L: M: Q: S: Y: AC: AF: AI: |
Doris Gloggnitzer - Austria Anton Max - Austria Roman Mayer - Austria Angelo Volpe - Austria Juris Arajs - Latvia Petr Bartunek - Czech Republic Alenka Bohak - Slovenia Sergey Dorogovtsev - Ukraine Grigore Virgil - Romania Goran Knezevic - Serbia Eduard Korotin - Estonia |
Competition Listing | |||
Place | No. | Couple | Country |
1. | 52 | Vasily Kirin / Ekaterina Prozorova | Austria |
2. | 44 | Klemens Hofer / Barbara Westermayer | Austria |
3. | 139 | Ricards Steinfelds / Laura Bernate | Latvia |
4. | 113 | Mark Stalder / Yulia Dreier | Switzerland |
5. | 66 | Vaclav Malek / Catharina Dvorak | Austria |
6. | 92 | Thomas Reininger / Kristy Puusepp | Austria |
7. | 125 | Nikita Velma / Polina Beloedova | Russian Federation |
8. | 89 | Andreas Pohl / Elisabeth Beck | Austria |
9.-10. | 110 | Kristers Skavronskis / Valery Mishel Petruna | Latvia |
9.-10. | 127 | Michael Walter / Christina Walter | Austria |
11. | 8 | Anton Betnev / Jacqueline Mokrzycki | Austria |
12. | 41 | Oskar Hemmelmayr / Nais Maria | France |
13. | 63 | Robert Leht / Mirjam Koch | Estonia |
14. | 129 | Thomas Weiner / Stefanie Kargl | Austria |
15.-16. | 70 | Christopher Mihut / Celsea Roatis-Iacob | Austria |
15.-16. | 136 | Florian Bayer / Gabriela Szewczak | Austria |
17.-18. | 29 | Jan Grabenwoeger / Kalina Ivanova | Austria |
17.-18. | 36 | Vinzenz Haas / Anna-Carina Adam | Austria |
19.-23. | 26 | Rene Friesacher / Alexandra Dostal | Austria |
19.-23. | 74 | Thomas Mueller / Yana Sadovskaya | Austria |
19.-23. | 77 | Florian Oesterreicher / Melanie Klenner | Austria |
19.-23. | 86 | Gabriele Picchioni / Monia Giganti | Italy |
19.-23. | 96 | Martin Ruzicka / Alexandra Schmidt | Austria |
24. | 4 | Egor Beketov / Elizaveta Postnikova | Russian Federation |
25.-27. | 50 | Christian Jordan / Sonja Sigmund-Jordan | Austria |
25.-27. | 58 | Joerg Kuegler / Eva Maria Hundstorfer | Austria |
25.-27. | 112 | Riccardo Spoglia / Gigliola Pastore | Italy |
28.-33. | 3 | Andrej Bebjak / Linda Koisova | Slovakia |
28.-33. | 6 | Tomas Benko / Monika Benkova | Slovakia |
28.-33. | 19 | Ferdinando Cocchi / Annamaria Barbarossa | Italy |
28.-33. | 32 | Jure Grobelnik / Hanna Kumhera | Austria |
28.-33. | 107 | Lorenz Semmler / Sonja Bleichert | Austria |
28.-33. | 115 | David Steindl / Lydia Kager | Austria |
34.-38. | 5 | Ivan Benko / Miroslava Benkova | Slovakia |
34.-38. | 11 | Dietmar Brader / Andrea Brader | Austria |
34.-38. | 38 | Chris Hamlett / Monika Cziferszky | Austria |
34.-38. | 49 | Klemens Jahrmann / Jacqueline Lessmika | Austria |
34.-38. | 126 | Peter Vilagi / Alzbeta Csudaiova | Slovakia |
39.-46. | 9 | Gerald Blaschke / Doris Blaschke | Austria |
39.-46. | 30 | Tim Grabenwoeger / Laura Nawabi- Korienkova | Austria |
39.-46. | 67 | Gerald Maresch / Sylvia Seper | Austria |
39.-46. | 80 | Roland Pawlik / Jutta Pawlik | Austria |
39.-46. | 94 | Raphael Resch / Andrea Prediscan | Austria |
39.-46. | 97 | Thomas Schaefer / Katharina Koelbl | Austria |
39.-46. | 117 | Rudi Stern / Heidi Stern | Germany |
39.-46. | 134 | Christian Wopienka / Viktoria Lamp | Austria |
47.-53. | 51 | Peter Killmeyer / Sandra Riedl - Froehlich | Austria |
47.-53. | 68 | Valentin Meneau / Charlotte Kufferath | Austria |
47.-53. | 82 | Andre Petermichl / Maria Haidn | Austria |
47.-53. | 98 | Matthias Schafgassner / Melanie Hutter | Austria |
47.-53. | 101 | Christoph Schmied / Vanessa Skorski | Austria |
47.-53. | 119 | Harold Suk / Susan Suk | Austria |
47.-53. | 122 | Michael Tscherny / Margot Wimmer | Austria |
54.-56. | 55 | Friedrich Koenigstorfer / Michaela Heininger | Austria |
54.-56. | 103 | Karsten Schroeder / Christine Rothe | Germany |
54.-56. | 131 | Norbert Wiedemann / Petra Wiedemann | Germany |
57.-60. | 61 | Peter Langthaler / Claudia Langthaler | Austria |
57.-60. | 105 | Heinz Seidl / Elvira Wimmer | Austria |
57.-60. | 118 | Thomas Stiassny / Zhenyu Schmoltner-Li | Austria |
57.-60. | 120 | Gerhard Sztasek / Karin Lepedat | Austria |
61.-64. | 16 | Christian Cachee / Daniela Raab | Austria |
61.-64. | 33 | Eckhard Grosz / Gabriela Grosz | Austria |
61.-64. | 85 | Frank Pfersich / Andrea Pfersich | Germany |
61.-64. | 87 | Alexander Pletnev / Roza Bekker | Austria |
65.-69. | 13 | Andreas Broch / Daria Anokhina | Austria |
65.-69. | 64 | Tianhe Liu / Elisabeth Sperr | Austria |
65.-69. | 71 | Suren Mkhitaryan / Arianne Caoili | Armenia |
65.-69. | 109 | Andreas Siemer / Silke Sandomir-Dittrich | Germany |
65.-69. | 137 | Hargitai Peter / Santa Zsuzsanna | Hungary |
70.-75. | 24 | Florian Fierlinger / Sandra Langthaler | Austria |
70.-75. | 59 | Andreas Kunar / Gerlinde Kunar-Schreferl | Austria |
70.-75. | 73 | Leon Muehleder / Pamina Pramer | Austria |
70.-75. | 78 | Marian Orlicky / Luba Orlicka | Slovakia |
70.-75. | 100 | Wolfgang Schmaranzer / Beatrix Hoedl | Austria |
70.-75. | 124 | Michael Vejda / Alexandra Hartner | Austria |
76.-84. | 2 | Balint Robert / Berci Zsuzsanna | Hungary |
76.-84. | 12 | Felix Brand / Anna Neubauer | Austria |
76.-84. | 17 | Pavol Capek / Helena Krejciova | Slovakia |
76.-84. | 39 | Marius Hartner / Lena Brandstaetter | Austria |
76.-84. | 45 | Juergen Hoffmann / Veronika Unger | Austria |
76.-84. | 69 | Filip Micev / Jana Tulejova | Slovakia |
76.-84. | 75 | Erich Neiszl / Martina Gansterer | Austria |
76.-84. | 123 | Alois Uchatzi / Brigitte Meister | Austria |
76.-84. | 135 | Michael Zellerhoff / Andrea Zechmann | Germany |
85.-88. | 15 | Peteris Bruveris / Nicoletta Unger | Latvia |
85.-88. | 47 | Severin Huemer-Kals / Anja Lena Gruber | Austria |
85.-88. | 90 | Christoph Preiss / Natalie Zettl | Austria |
85.-88. | 114 | Boris Stec / Eva Stecova | Slovakia |
89.-94. | 18 | Fritz Chaloupka / Eva Maria Sattlegger | Austria |
89.-94. | 25 | Walter Fierlinger / Helga Fierlinger | Austria |
89.-94. | 40 | Peter Hebenstreit / Iris Hebenstreit | Austria |
89.-94. | 65 | Macher Akos / Marjanek Katalin | Hungary |
89.-94. | 88 | Walter Poelzl / Monika Poelzl | Austria |
89.-94. | 102 | Thomas Schoen / Corina Katzmayr | Austria |
95.-98. | 10 | Bosze Laszlo / Halak Eva | Hungary |
95.-98. | 46 | Josef Holzbauer / Monika Hobiger | Austria |
95.-98. | 106 | Philipp Seitz / Lisa Neumueller | Austria |
95.-98. | 108 | Carlo Semprucci / Angela Armanda Savini | Italy |
99.-103. | 14 | Rene Brunhoelzl / Renee Pruckner | Austria |
99.-103. | 27 | Juergen Galler / Carina Follrich | Austria |
99.-103. | 79 | Andreas Pak / Andrea Pak | Austria |
99.-103. | 95 | Erich Rupp / Claudia Rupp | Austria |
99.-103. | 121 | Markus Triska / Barbara Nentwich | Austria |
104.-106. | 31 | Karl-Heinz Grechshammer / Monika Lotter | Austria |
104.-106. | 72 | Molnar Jozsef / Sarosi Aniko | Hungary |
104.-106. | 130 | Gerhard Weininger / Elfriede Weissenboeck | Austria |
107. | 53 | Peter Kirischitz / Petra Muehlbacher | Austria |
108.-111. | 28 | Gocz Istvan / Sonn Valeria | Hungary |
108.-111. | 37 | Ernst Hablasch / Pieler Anneliese | Austria |
108.-111. | 62 | Thomas Lebeda / Gertrud Riedl | Austria |
108.-111. | 138 | Michael Marcini / Hannelore Marcini | Austria |
112.-114. | 1 | Rono Alam / Anna Held | Austria |
112.-114. | 21 | Dr. Fazekas Arpad / Kurys Erzsebet | Hungary |
112.-114. | 22 | Frank Exenberger / Angela Moesenlechner | Austria |
115.-117. | 54 | Alfred Klimitsch / Sabine Klimitsch | Austria |
115.-117. | 56 | Jakub Kosvanec / Kristina Jancovicova | Slovakia |
115.-117. | 60 | Reinhard Kurz / Ingeborg Kurz | Austria |
118.-122. | 7 | Jochen Berger / Monika Kromer | Austria |
118.-122. | 42 | Werner Hinterleitner / Roswitha Hinterleitner | Austria |
118.-122. | 93 | Herbert Reisinger / Helga Reisinger-Gerstl | Austria |
118.-122. | 104 | Wolfgang Schulz / Polivka Astrid | Austria |
118.-122. | 132 | Rainer Wiesenhofer / Evelyn Wiesenhofer | Austria |
123.-128. | 35 | David Guspan / Chiara Rasochova | Slovakia |
123.-128. | 57 | Fritz Kranawendter / Friederike Kranawendter | Austria |
123.-128. | 76 | Michael Neudert / Petra Kirbisch | Austria |
123.-128. | 81 | Roman Pecha / Katerina Srostlikova | Czech Republic |
123.-128. | 99 | Walter Schantl / Margareta Schantl | Austria |
123.-128. | 116 | Franz Steindl / Petra Kofler | Austria |
129.-133. | 20 | Georg Demoser / Gabriele Demoser | Austria |
129.-133. | 34 | Patryk Gurtowski / Carmen Metzger | Germany |
129.-133. | 48 | Lubos Jablonicky / Alena Jablonicka | Slovakia |
129.-133. | 91 | Josef Rauter / Elisabeth Rauter | Austria |
129.-133. | 133 | Michael Wolf / Gabriele Wolf | Austria |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.0c.